Zaznacz stronę

MAJA LAURA

MEDIA

„Dlatego nie chce się przerywać słuchania, a kiedy ten przemyślany

od początku do końca album kończy się jeszcze jednym pożegnaniem,

prostą i wzruszającą balladą dla mamy, coś kusi, żeby zacząć słuchanie

od początku, pobyć jeszcze w tym stanie i dobrze zapamiętać płytowy

debiut Mai Laury. Jeden z najciekawszych, najbardziej uskrzydlonych,

jakie przyniosły ostatnie miesiące.” – Adam Suprynowicz, Vogue

Polska (o płycie Bardo)

 

„… polski Nick Cave w spódnicy. Doceńmy więc, że mamy taki skarb.” 

– Łukasz Dębowski, Polska Płyta / Polska Muzyka

BIO

Maja Laura (Jaryczewska) to pianistka, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Prezeska fundacji Efektywny Altruizm. Jej muzyczna droga zaczyna się w mieszkaniu na warszawskim Mokotowie, gdzie stoi stare, czarne pianino z metalowymi świecznikami jej prababci.

W wieku 5 lub 6 lat rozpoczyna naukę gry na fortepianie. Po latach kształcenia klasycznego, studiuje jazz u W. Nahornego i S. Jaskułke. Równolegle zaczyna również studia kompozycji u P. Mykietyna. Od dziecka przesiąka też muzyką rockową (jej ojciec jest założycielem Oddziału Zamkniętego). Najbardziej identyfikuje się z muzyką eksperymentalną i alternatywną (np. The Microphones, poczynając od płyty z białym domkiem na okładce). W wieku dwudziestu lat, dołącza do zespołu Ścianka, będącego jednym z najważniejszych w historii polskiej alternatywy. Gra tam na klawiszach. W 2022 ukazał się jej debiutancki album „Bardo”. Wraz z jego premierą artystka zdecydowała się na założenie własnego wydawnictwa Maja Laura Records. Obecnie prowadzi również studio produkcji muzycznej Stalowa Studio. 


Prezeska fundacji Efektywny Altruizm. Efektywny altruizm to idea, której esencją jest wykorzystanie dowodów naukowych w celu określenia najskuteczniejszych sposobów czynienia dobra, co ma być bazą do bezpośredniego działania. 

Zakochana w historii rodzinnego miasta Warszawy. Adeptka filozofii, racjonalności i historii. Córka, siostra i przyjaciółka.

Group 10

Maja Laura RECORDS

Wydawnictwo muzyczne Maja Laura Records powstaje, by wspierać indywidualizm. Powstaje, by sprzyjać twórcom, którzy wiedzą czego chcą i potrafią odważnie realizować swoją wizję. Bez kompromisów.

Bezpośrednim motorem do utworzenia ML Records było rozczarowanie podejściem do muzyki i działaniem wielu wydawców muzycznych. Wszechobecne jest traktowanie artysty jako wytwórcy produktu, który ma wpasować się w domniemane oczekiwania odbiorców (domniemane, ponieważ uważamy również, że pożądane staje się to, co jest promowane). Nie do przyjęcia jest naszym zdaniem podważanie autonomii artysty (poprzez ingerencję, bądź propozycje ingerencji w jego przekaz), który deklaruje, że jego sztuka jest dokładnie taka, jaką chce by była. ML Records jest dla silnych twórców, którzy na taką ingerencję się nie zgadzają. 

SHOP

Group 22
Bez nazwy 1Obszar kompozycji 1 kopia 17 1
Bez nazwy 1Obszar kompozycji 1 kopia 17 1

BARDO – CD

39.99

ZOBACZ W SKLEPIE

Bardo – digital

29.99

ZOBACZ W SKLEPIE